
Розповідаємо, як судимість впливає на можливість мобілізації особи.
Чи можуть мобілізувати із судимістю – Україна встановила правила / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, facebook.com/UALandForces
В Україні триває мобілізація громадян для відбиття нападу на нашу державу. Однак не всі категорії чоловіків можуть призвати до армії.
Ми дізналися в адвоката Тетяни Савченко, яка судимість не підлягає мобілізації в Україні.
Чи можуть мобілізувати з погашеною судимістю
За словами адвоката, особу з погашеною судимістю можуть мобілізувати. Після того як судимість погашена, особа вже не вважається судимою, і фактично вона може бути мобілізована.
Відео дня
Також Тетяна Савченко уточнила, які статті не підлягають мобілізації.
“Але є певні винятки. Мобілізації не підлягають особи, які мають вирок за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Особливо тяжкі злочини – це злочини, за які особу можуть засудити до строку від 10 років позбавлення волі до довічного ув’язнення. А тяжкі – це такі злочини, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років”, – зазначила вона.
Зокрема, додала адвокатка, не мобілізують осіб, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки. Але можуть бути винятки – мобілізація таких громадян дозволена за окремим рішенням Генерального штабу ЗСУ.
Мобілізувати зараз можуть осіб, які були засуджені за вчинення злочинів невеликої тяжкості, зокрема за хуліганство або крадіжку.
Чи можуть мобілізувати з умовною судимістю
Як розповіла Савченко, особу, яка має умовну судимість, можуть мобілізувати. Умовна судимість не дається за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів.
Читайте також:
Нові правила в Україні з 1 червня 2025 року: що потрібно знати про субсидії, банки та ВЛК
Кого мобілізують з 1 червня 2025 року: роз’яснення для різного віку
Мобілізація студентів в Україні: кого можуть призвати з 1 червня
“Немає окремих військ, підрозділів чи військових частин, до яких відправляють мобілізованих із погашеною судимістю. Виняток – особи, засуджені за вчинення злочинів проти основ нацбезпеки та мобілізовані за рішенням Генштабу ЗСУ. Такі особи можуть проходити військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин, до яких їх відправить Генштаб”, – пояснила вона.
Інших осіб із погашеною судимістю розподіляють по частинах, зокрема, спираючись на вміння цих осіб і потреби самих частин.
Адвокат розкрила, чи можуть мобілізувати, якщо триває суд. За її словами, до ухвалення вироку суду і до набрання ним законної сили підсудний не вважається судимим і може бути мобілізований.
“Мобілізація підсудного є підставою для зупинення провадження у справі на період, протягом якого ця особа нестиме службу”, – підсумувала Тетяна Савченко.
довідка
Татьяна СавченкоАдвокат в адвокатському бюро “Тетяни Савченко”
Тетяна Савченко – адвокат Адвокатського бюро «Тетяни Савченко»
Свій шлях до адвокатури розпочала у 2017 році, спеціалізуючись на сімейному, спадковому, банківському та фінансовому праві. У 2023 році розпочала власну справу, як незалежний адвокат.
Наразі основними напрямками діяльності є військове, сімейне, фінансове, спадкове та господарське право.