
На новобранців звалюється маса інформації, бо технології стрімко крокують вперед.
За словами розвідника, служба в армії з часом стане тільки складнішою / Колаж УНІАН, фото – скриншот, ВМС ЗСУ
Приєднатися до українського війська, зокрема до 3 окремої штурмової бригади, краще зараз, бо потім все буде значно складніше. Про це в інтерв’ю “Армія TV” розповів розвідник підрозділу Яніс Терещенко, який під час відпустки у Венеції врятував пораненого туриста.
Військовий каже, що треба не просто виконувати накази, а й проявляти проактивність, власну залученість, ініціативність. Ба більше, приходити в армію після курсів застосування засобів зв’язку, управління або збірки дронів тощо.
“Це навіть не та тактична підготовка, яка проводилась раніше, коли люди збирались, виїздили, їх навчали стріляти, перезаряджати зброю, користуватись автоматами… Зараз треба дійсно розв’язувати технічні питання і місцями це складні технічні питання. І якесь вміння просто розгортати Starlink – у 2025 році, ну, вибачте, це не регалії. Це навіть не то, що обов’язково, це буквально абетка військової підготовки – вміти просто забезпечити себе зв’язком”, – наголосив Терещенко.
Відео дня
Він пояснив, що, коли людина приходить до війська, на неї звалюється маса інформації, вимог до компетентності. Зокрема тому потрібно вміти користуватись засобами радіоелектронної боротьби, знати, що це за засоби, за яким принципом вони працюють. В ідеалі треба розбиратися й у засобах виявлення, наприклад, дронів.
“Це не просто “Цукарок” (детектор безпілотників – УНІАН), який видає звук… Треба трошки задавитися питання, а як він працює. Що робити, якщо дрон є, а звуку з “Цукорка” немає. Тобто розуміти, як це все працює. Людині, яка була весь цей час далека від якихось технічних питань, від якоїсь військової справи, навіть банально – від перегляду військових каналів в соцмережах… Вона приходить і на неї звалюється оце все”, – підкреслює військовий.
За його словами, у такому випадку новобранцям важко, але питання також полягає в тому, в якій компанії ти знаходишся, “тобі люди або допоможуть, або розбирайся сам”.
“От я якраз обрав шлях приєднатись до людей, які мені допоможуть. І зараз, коли вже маю власний досвід, звісно ж допомагаю іншим, які прибувають у підрозділ – так само, як і будь-який інший (у підрозділі – УНІАН)… Неможливо бути до всього готовим, ніхто не народжується готовим до всіх ситуацій. Але можна пережити, здобути досвід, якось його систематизувати і навіть передавати іншим людям”, – наголошує розвідник.
Читайте також:
Невикористані дні відпустки: у ТЦК пояснили, як військові можуть їх “витратити”
Куди військовий потрапляє після СЗЧ: юрист назвав два варіанти
Мобілізацію за рік-півтора перетворили на “клоунаду”: військовий пояснив проблему суспільства
Він також додав, що у 2025 році технології, які застосовувались у перший рік широкомасштабного вторгнення РФ, згадується як “кам’яний вік”. Наприклад, зараз навіть скид з безпілотника може дуже сильно здивувати, бо технології пішли вперед і БПЛА вміють скидати “дуже багато”, з дуже великої висоти та влучно. Навіть, нібито є безпілотники зі стрілецькою зброєю та дрони, оснащені вогнеметами.
У Венеції український військовий врятував пораненого туриста – що відомо
Як писав УНІАН, у березні в Венеції український військовий врятував життя чоловіку, який стікав кров’ю після ножового поранення. Сутичка між туристами сталася в історичному центрі міста – двоє чоловіків почали смикати одне одного, один з них дістав ножа і почав завдавати ударів іншому по руці й нозі. Поранений впав, бо у нього розпочалася сильна кровотеча.
Перехожий чоловік, який згодом виявився українським військовим, побачив пораненого та надав медичну допомогу. З’ясувалось, військовий був у відпустці. За звичкою боєць мав при собі аптечку з турнікетами.