
Душніла – це прискіплива і нудна людина, яка обожнює всіх поправляти і нав’язувати свою думку, не чуючи нікого навколо. Поруч із нею хочеться буквально відчинити вікно і подихати свіжим повітрям. Але насправді за ознаками задушливості ховаються зовсім інші якості – тривожність, відповідальність і часом бажання подбати про інших. «Лента.ру» з’ясувала, хто такі душнили і як з ними спілкуватися.
Слово «душнила» з’явилося в рунеті ще в 2010 роки. На молодіжному сленгу так прозвали людину, з якою складно спілкуватися через її занудство, надмірну педантичність, повну відсутність почуття гумору і бажання нав’язати всім навколо свою думку.
Хтось у мережі дуже влучно описав свої почуття після зустрічі з такою людиною: наче поруч із нею задушливо, бракує повітря і хочеться терміново відчинити вікно. Вираз швидко підхопили інші користувачі, і тепер він використовується повсюдно – як правило, з негативним забарвленням.
Насправді душнилами часто рухають добрі спонукання. Деякі з них так піклуються про інших людей, просто не вміючи робити це по-іншому.
Їх характеризують схильність до надмірної турботи про оточуючих, постійна присутність у житті інших людей, тенденція до сильної емоційної прив’язаності та залежності від інших, а також гіпервідповідальність. Деяким просто бракує особистої самостійності
Однак не варто записувати в душнили всіх акуратних і відповідальних людей. Якщо ці якості проявляються доречно, наприклад, у роботі, що вимагає точності та граничної уважності, – таку людину швидше варто назвати професіоналом. Інша справа – прискіпливість в особистому спілкуванні, наприклад, якщо співрозмовник неправильно поставив наголос у слові. Визначити душнилу можна за низкою ознак.
Ознаки душної людини
Душність людини проявляється в різних вчинках. Вона може прагнути повчати весь світ, чіплятися до дрібниць і показувати, що вона в чомусь перевершує інших людей – наприклад, краще розуміється на темі розмови.
На роботі така людина любить робити всім зауваження, вказувати на помилки і друкарські помилки. Впевнена у своїй правоті, вона навряд чи почує іншу точку зору – скоріше, тижнями пригадуватиме колегам недопрацювання, а ще переконуватиме, що їхніх старань недостатньо і все вони роблять неправильно.
У кафе і ресторанах душнила чіплятиметься до їжі та роботи офіціантів. Йому, наприклад, може не сподобатися, як нарізані овочі в салаті, або як подано страву.
При цьому прості зауваження не роблять людину «задушливою» – тут важливим є те, як саме вона висловлює своє незадоволення і як поводиться з оточуючими
На вечірках ця нудна людина може псувати настрій іншим гостям, розповідаючи про шкоду алкоголю, паління кальяну або поїдання фастфуду. Проводити час із ним буває непросто.
Душніла прагне все контролювати і, звісно ж, увесь час порушує ваші кордони. Але робить він це, щоб почуватися в безпеці”.
Це люди занудні, які не дуже добре реагують на реальність, а радше живуть у якомусь своєму світі. Вони не емпатичні й не здатні помітити, що ви вже більше не хочете продовжувати розмову і давно занудьгували. Вони нібито, розмовляючи з вами, розмовляють із самим собою