
Олександр Усик — український професійний боксер, який здобув світове визнання завдяки своїм досягненням у першій важкій та надважкій вагових категоріях.
Непереможений український боксер-професіонал, який виступає в першій важкій і важкій вагових категоріях.
Найкращий боксер незалежно від вагової категорії за версією журналу The Ring (2022-2023; 2024-н.в.).
Національна легенда України (2024). Повний кавалер ордена «За заслуги».
У професійному боксі чинний чемпіон світу за версіями WBC (2024-н.в.), WBA (2021-н.в.), WBO (2021-н.в.), IBO (2021-н.в.) і The Ring (2022-н.в.) у важкій вазі.
Абсолютний чемпіон світу в першій важкій (2018-2019) і у важкій вазі (2024).
Найкращий професійний боксер року за версією спортивних журналів Sports Illustrated (2018; 2024) і The Ring (2018; 2024), Асоціації журналістів Америки (BWAA) (2018),
спортивного телеканалу ESPN (2018; 2024), видань BoxingTalk (2018), Yahoo Sports (2018), WBC (2018; 2024), BoxingScene (2018; 2024), WBO (2022).
Володар нагород «Подія року» (2021; 2024), «Раунд року» (2024) за версією журналу The Ring.
Біографія:
- Дата народження: 17 січня 1987 року
- Місце народження: Сімферополь, Українська РСР
У дитинстві Усик займався різними видами спорту, включаючи народні танці, дзюдо та футбол. Він навіть грав у півзахисті юнацької команди сімферопольської «Таврії».
У 15 років почав займатися боксом під керівництвом тренера Сергія Лапіна. Вищу освіту здобув у Львівському державному університеті фізичної культури.
Професійна кар’єра:
Олександр Усик прийняв рішення перейти в професіонали і підписати контракт з компанією братів Кличків «К2 Promotions». Усик розглядав різні пропозиції промоутерів, був на переговорах в Англії та США, але в підсумку зупинився на варіанті з К2 Promotions. А його менеджером є Егіс Клімас. Не в останню чергу на вибір вплинуло те, що Усику не потрібно буде залишати на довгий час Україну.
9 листопада 2013 року відбувся дебютний поєдинок Усика, в якому він нокаутував чотириразового чемпіона Мексики Феліпе Ромеро. У 1-му раунді Усик впевнено кілька разів перевірив мексиканця, добре влучив йому в голову, та ще й встиг поправити косичку, яку змахнув Ромеро. 2-й раунд знову пройшов за переваги українського боксера. У 5-му раунді все закінчилося – чіткий удар зліва в щелепу і тренер викинув рушник.
14 грудня 2013 року Усик провів поєдинок із колумбійцем Епіфаніо Мендосою. До цього поєдинку на рахунку Мендоси було 34 перемоги і 1 нічия в 50 поєдинках (зокрема 30 перемог нокаутом). Утім, досвід Мендоси не допоміг йому вистояти в бою з Усиком. Боксер у 2-й і 3-й трихвилинці відправляв Мендосу в нокдаун. А в 4-му раунді, після серії успішних ударів Усика, рефері бою зупинив поєдинок.
Олександр Усик під час відкритого тренування, 2015 рік
Третій бій Олександр провів 26 квітня 2014 року за межами України. У Німеччині, в андеркарті бою Володимира Кличка з Алексом Леапаї, Усик нокаутував у 3-му раунді німця ганського походження Бена Нсафоа. Суперник Усика, німець Бен Нсафоа, протримався всього два повних раунди. У 3-му раунді спочатку відправив опонента в нокдаун, а потім точним ударом у щелепу поклав Бена на настил.
У четвертому бою, який пройшов в Одесі 31 травня 2014 року, нокаутував дворазового чемпіона Аргентини Сесара Девіда Кренса. У 3-му раунді послав Кренса в нокдаун. Поєдинок завершився в 4-му раунді перемогою українського боксера.
Завоювання і захист інтерконтинентального титулу WBO
4 жовтня 2014 року Усик провів поєдинок, який став головною подією на стадіоні «Арена Львів». Усик переміг південноафриканського боксера Деніеля Брюера важким нокаутом наприкінці 7-го раунду і завоював свій перший регіональний титул – тимчасового чемпіона за версією WBO Inter-Continental.
13 грудня 2014 року Усик вийшов на ринг із найсильнішим суперником у своїй кар’єрі до цього моменту, південноафриканцем Дені Вентером. Дені чинив гідний опір і навіть виграв кілька раундів у першій половині бою. З 5-го раунду Усик вицілював Вентера і в кожному з наступних раундів переконливо брав кінцівки цих раундів. Дені успішно відновлювався за перерву, і так тривало до 9-го раунду, в якому Усик багатоударною комбінацією відправив Вентера в нокаут.
Бій Усик – Князєв, ТВ-аудиторія якого склала 3,6 млн глядачів
18 квітня 2015 року Усик переміг технічним нокаутом у 8 раунді в Києві російського боксера Андрія Князєва і захистив регіональний титул за версією WBO.
29 серпня 2015 року суперником Усика став черговий південноафриканець – Джонні Мюллер. У 1-му раунді українець позначив свою перевагу у виборі позиції і, захопивши центр рингу, почав вести бій за допомогою джебів. 24-річний гість із ПАР намагався відповідати такими ж джебами, але українець уникав їх. Щоправда, у другій трихвилинці він все-таки пропустив правий прямий назустріч. У підсумку бій зупинив суддя, коли стало зрозуміло, що у Мюллера занадто сильні пошкодження. Бій так само пройшов у Києві.
12 грудня 2015 року Олександр Усик у Києві (Україна) відстояв титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBO проти кубинця Педро Хуліо Родрігеса. Усик у цьому бою здобув свою дев’яту перемогу на професійному рингу. Усі – нокаутом. А Родрігес зазнав другої поразки в кар’єрі.
30 березня 2016 року стало відомо, що на одному зі спарингів під час підготовки до бою проти британця Стівена Сіммонса, Усик отримав травму ноги. Бій, запланований на 23 квітня 2016 року, було скасовано.
Завоювання і захист титулу чемпіона світу
Чемпіонський бій із Кшиштофом Гловацьким. 17 вересня 2016 року зустрівся з чемпіоном світу в 1-ій важкій вазі за версією WBO, поляком Кшиштофом Гловацьким, який не мав поразок. Більшу частину бою Гловацький йшов уперед, намагаючись чинити тиск на претендента. Усик працював на контратаках і намагався не вплутуватися в «рубку». Поляк збільшував темп бою від раунду до раунду, але зловити і замкнути суперника біля канатів не виходило. Український спортсмен добре зустрічав опонента джебом, а від атак чемпіона йшов на ногах. Загалом Усик був помітно швидшим і точнішим. Поєдинок тривав усі 12 раундів. Судді одноголосно віддали перемогу Олександру. Офіційний рахунок: 119-109 і 117-111 (двічі). Усик побив рекорд американця Евандера Холіфілда, ставши чемпіоном світу в 1-ій важкій вазі в 10-му поєдинку на професійному рингу (Холіфілд став чемпіоном у 1986 році у своєму 12-му поєдинку).
17 грудня 2016 року Усик нокаутував у 9-му раунді південноафриканця Табісо Мчуну. Перші два раунди пішли з перевагою африканського боксера, але Усик швидко вирівняв хід поєдинку на свою користь. Цей поєдинок став дебютом Усика в США[32].
8 квітня 2017 року в США Усик переміг за очками небитого американця Майкла Хантера. У 12-му раунді рефері відрахував американцеві стоячий нокдаун. Як і в попередньому поєдинку, Усик дав можливість супернику попрацювати стартові раунди, щоб поєдинок мав більш відкритий характер.
Участь у турнірі World Boxing Super Series
26 серпня 2017 року в Одесі було заплановано третій захист титулу Олександра Усика, але незабаром з’явилася інформація про заснування унікального турніру в першій важкій вазі – World Boxing Super Series. Команда Усика віддала перевагу турніру. Заявки на участь, крім Усика, подали ще три чинні чемпіони світу (Мурат Гассієв, Майріс Брієдіс, Юнієр Дортікос) та інші топ-боксери дивізіону.
Бій із Марко Хуком. 9 вересня 2017 року в Берліні відбувся чвертьфінальний поєдинок турніру World Boxing Super Series, в якому Усик зустрівся з екс-чемпіоном світу, іменитим німцем боснійського походження Марко Хуком.
З перших раундів Олександр Усик контролював перебіг бою, регулярно турбуючи Марко Хука двійками, але той показав хорошу стійкість і тримав усі пропущені удари, небезпечно контратакуючи. І все ж Усик був набагато швидшим, технічнішим, виграючи раунд за раундом. Хуку нічого не залишалося, окрім як брудно боксувати, але до цього був готовий і Усик, який закривав свою потилицю під час клінчів, і рефері, який неодноразово робив попередження Хуку, один раз зняв з нього очко за удар по потилиці послизнувшись, який Усик зробив у 8-му раунді. В останніх раундах перевага Олександра була незаперечною, і все закінчилося в 10-му раунді, коли після тривалої атаки Усика, під час якої Хук стояв біля канатів і приймав удари, бій зупинив рефері. Підсумок – перемога Усика технічним нокаутом у 10-му раунді. ьТаким чином, Усик зберіг свій пояс чемпіона світу за версією WBO і вийшов у півфінал Всесвітньої боксерської суперсерії.
Об’єднавчий бій із Майрісом Брієдісом. Усик виграв цей бій 27 січня 2018 року, на «Арена Рига». Бій проходив у рамках півфіналу Всесвітньої боксерської суперсерії (WBSS). На кону стояли два чемпіонські пояси: в Усика WBО, а в Брієдіса WBC.
Спочатку фахівці сходилися на думці, що це буде шахова партія двох думаючих боксерів. Так і вийшло. Бій вийшов неймовірно цікавим, видовищним та інтригуючим. Усик, який після невеликої розвідки в перших раундах зайняв центр рингу, намагався тримати суперника на дистанції, періодично перевіряючи його захист хльосткими ударами. При цьому Брієдіс дуже добре рухався і відповідав Олександру ударами по корпусу. У 2-му раунді господар рингу завдав кілька вдалих джебів у голову українця. Кінцівка трихвилинки ознаменувалася курйозом: рефері не почув гонг, після чого боксери ще кілька зайвих секунд з’ясовували стосунки. У 3-му раунді Майріс завдав удару головою в обличчя Усику. Рефері був змушений перервати бій і зробити зауваження Брієдісу. 5-й раунд ознаменувався форменим побиттям Брієдіса: Усик прекрасно проявив себе на середній дистанції, викинувши масу точних ударів.
У 6-му раунді Олександр потряс суперника лівим прямим, але Брієдіс утримався на ногах. Дев’ятий раунд почався з атак Майріса. Українець зумів нав’язати супернику свій бокс, але перед самим гонгом пропустив досить важкий удар на контратаці. У 10-му раунді суперники влаштували справжню «зарубу», пустившись у розмін. Чемпіонські раунди стали неймовірно напруженими. При цьому Майріс дещо втратив у темпі, а наприкінці 11-го раунду латиш пропустив прямий лівий, після чого на його обличчі з’явилася кров. У підсумку, бій тривав усі 12 раундів, після яких рішенням більшості суддів Олександр Усик здобув перемогу: 114-114, 115-113, 115-113. Таким чином, Олександр об’єднав чемпіонські пояси в першій важкій вазі, ставши володарем двох чемпіонських поясів за версіями WBO і WBC, а також вийшов у фінал Всесвітньої боксерської суперсерії.
Поєдинок транслювався на британському рvканалі ITV Box Office, але був показаний безкоштовно без плати за перегляд.
Відразу після бою в рингу Олександр Усик зізнався, що бій проти Брієдіса був найважчим у його кар’єрі. «Визначальним у бою стала опозиція спортсмена, якісний бій з боку Майріса. Це, напевно, мої найважчі 12 раундів, які я проводив коли-небудь. Ми зробимо відповідні висновки і будемо готуватися до фіналу».
Бій за звання абсолютного чемпіона світу з Муратом Гассієвим. 21 липня 2018 року відбувся фінальний поєдинок турніру WBSS між Усиком і непереможеним російським нокаутером Муратом Гассієвим, який володів чемпіонськими титулами за версіями IBF і WBA. Усик з першого раунду захопив контроль над ходом поєдинку. Він постійно зміщувався, активно викидаючи джеби та інші несильні удари, не даючи Гассієву можливості вийти на зручну дистанцію і провести результативні атаки. Ближче до кінця 4-го раунду Гассієв влучив потужним хуком правою, після чого боксери увійшли в клінч. Цей епізод став єдиним помітним успіхом росіянина за весь бій. Усик продемонстрував вражаючу функціональну готовність і концентрацію, працюючи в одному і тому ж темпі всі 12 раундів, у підсумку здобувши впевнену перемогу одноголосним рішенням суддів.
Усик став абсолютним чемпіоном світу в першій важкій вазі за версіями WBA Super, WBC, IBF, WBO і The Ring, лінійним чемпіоном, чемпіоном за версією TBRB, а також виграв ексклюзивний кубок Мохаммеда Алі та грошовий приз у розмірі 10 млн. доларів. Спочатку поєдинок мав відбутися 11 травня 2018 року в Саудівській Аравії. Менш ніж за місяць до поєдинку сторона організатора оголосила, що поєдинок не відбудеться в Саудівській Аравії. Крім того, Олександр Усик дістав травму плеча, і бій було перенесено на літо 2018 року. Російська сторона виявила бажання провести поєдинок у Росії, але команда Усика пропозицію відкинула, наполягаючи на проведенні бою на «нейтральній» території. Бій все-таки відбувся в Росії (Москва). Бій пройшов за системою платних трансляцій британським телеканалом ITV Box Office за ціною 10 £ або 13 € за перегляд.
Бій з Тоні Беллью. Незабаром після бою з Гассієвим, Усику було присвоєно звання суперчемпіона за версією WBO. Це давало йому право битися з чемпіоном за версією в категорії вище. Усик виявив бажання провести поєдинок із британцем Тоні Беллью. Після переговорного процесу Усик прийняв рішення укласти промоутерський контракт з Едді Гірном і компанією Matchroom Boxing, яка також представляла інтереси і Тоні Беллью. За попередніми переговорами бій з Тоні Беллью був узгоджений на 10 або 17 листопада 2018 року в Лондоні. Компанія K2 залишилася співпромоутером у рівній частці як і Matchroom Boxing.
Поєдинок пройшов за непередбачуваним сценарієм для глядачів: Беллью був ефективний у першій половині бою і забрав основні стартові раунди. Програючи бій за очками, Усик переміг важким нокаутом у 8-му раунді, провівши кілька успішних багатоударних комбінацій. Після бою Беллью високо оцінив майстерність Усика і заявив, що буде вболівати за нього і закликав своїх фанатів стежити за кар’єрою українського чемпіона.
Важка вагова категорія
Бій із Чаззом Візерспуном. На початку 2019 року Усик оголосив про перехід у важку вагову категорію. 25 травня 2019 року мав відбутися бій Олександра Усика з французьким боксером камерунського походження Карлосом Такамом, але 7 травня стало відомо, що Усик отримав травму біцепса і поєдинок перенесли на серпень. Усик знову травмувався, і поєдинок був перепризначений на 12 жовтня 2019 року. Наприкінці серпня стало відомо, що Такам підписав контракт із новим промоутером і відмовився від бою. Як суперника було обрано небитого нідерландського боксера Тайрона Спонга, більш відомого широкому загалу своєю минулою кікбоксерською кар’єрою. Незадовго до поєдинку Спонг здав позитивний тест на допінг і була знайдена термінова заміна в особі американського ветерана Чазза Візерспуна. Бій відбувся 12 жовтня 2019 року. Усик домінував протягом усього поєдинку, розбиваючи суперника швидкісними серіями з дистанції і легко йдучи від його атак. Візерспун, так і не зумівши підлаштуватися до більш маневреного і навченого суперника, відмовився продовжувати бій після 7-го раунду. Усик здобув перемогу технічним нокаутом і успішно дебютував у суперважкій вазі.
Бій із Дереком Чісорою. 31 жовтня 2020 року в Лондоні відбувся бій між Олександром Усиком і знаменитим британським ветераном Дереком Чісорою. Поєдинок боксерів мав відбутися ще в травні 2020 року, але його перенесли на кінець жовтня через обмеження і заборони, пов’язані з пандемією коронавірусу. Перед боєм Усик переніс операцію на лікті. Перша половина бою пройшла досить конкурентно. Чісора постійно йшов уперед, викидаючи велику кількість розмашистих силових ударів і намагаючись нав’язати розмін. Усик намагався провалювати суперника за рахунок роботи ніг і ловити його зустрічними ударами, але періодично сам небезпечно пропускав. До середини бою Чісора втомився і сильно сповільнився. Усик підвищив темп і до кінця поєдинку обрушував на суперника затяжні серії ударів, але жодного разу не був близький до дострокової перемоги. Шанувальники віддали перевагу в перемозі Чісорі. Проте після закінчення бою всі троє суддів одноголосно оголосили переможцем Олександра Усика (рахунок: 117-112 і двічі 115-113). Українець заробив 1,5 млн фунтів стерлінгів (приблизно $1,9 млн) за бій без урахування бонусів від ТБ і продажів платних трансляцій, а британець – 4 млн фунтів стерлінгів (приблизно $5,2 млн).
Бій з Ентоні Джошуа. 25 вересня 2021 року в Лондоні Олександр Усик вийшов на титульний бій проти чемпіона світу за чотирма версіями (WBA, WBO, IBF і IBO), суперзіркою боксу британцем Ентоні Джошуа. Обидва боксери є золотими медалістами Лондонської Олімпіади 2012 року. Незважаючи на статус андердога, Олександр з 1-го раунду заволодів явною перевагою, легко переграючи Джошуа завдяки мобільності на ногах, ручній швидкості і прекрасній техніці в захисті. Джошуа намагався працювати джебом із дальньої дистанції, але явно не встигав реагувати на дії суперника, пропускав багато ударів і періодично виглядав зовсім безпорадним. У 6-му і 8-му раундах чемпіону вдалося донести до цілі кілька щільних ударів, але загальну картину бою це не змінило. У пізніх раундах бій перетворився на одностороннє побиття: Джошуа вже нічого не міг протиставити свіжішому суперникові і періодично «плив» від пропущених ударів та втоми, що накопичилася. На останніх секундах 12-го раунду Усик провів багатоударну комбінацію в голову суперника і був дуже близький до дострокової перемоги, але гонг врятував британця від нокауту.
У підсумку всі троє суддів із рахунком 117-112, 116-112 і 115-113 віддали перемогу Олександру Усику, який відібрав у Джошуа всі чемпіонські титули і став об’єднаним чемпіоном світу в двох вагових категоріях. Для абсолютного чемпіонства в суперважкій вазі Олександру не вистачає тільки титулу WBC, яким володіє непереможений британець Тайсон Ф’юрі. Одразу після бою Ентоні Джошуа заявив, що активує пункт про негайний реванш з Усиком, який мав відбутися навесні 2022 року.
Реванш з Ентоні Джошуа
Реванш Олександра Усика та Ентоні Джошуа відбувся 20 серпня 2022 року на стадіоні Король Абдалла Спортс Сіті в місті Джидда в Саудівській Аравії. Організатори дали назву цьому протистоянню Rage on the Red Sea (Лють на Червоному морі). На кону поєдинку – титули чемпіона світу за версіями WBA Super, WBO, IBF, IBO (перший захист Усика у важкій вазі), а також вакантний титул чемпіона світу за версією авторитетного журналу The Ring. Олександр Усик переміг роздільним рішенням суддів. Рахунок: 113-115-113, 116-112. Після бою Олександр Усик кинув виклик Тайсону Ф’юрі, в якому заявив, що або битиметься за титул абсолютного чемпіона з володарем пояса WBC Тайсоном Ф’юрі, який оголосив про завершення кар’єри, або не боксуватиме взагалі.
Ситуація із захистом поясів
Після зриву переговорів із чемпіоном WBC Тайсоном Ф’юрі об’єднаному чемпіону Олександру Усику належить провести захист своїх поясів. Перший обов’язковий претендент по лінії WBA – Деніель Дюбуа, володар другорядного титулу WBA World. Другий претендент – хорват Філіп Хрговіч від IBF. Третій претендент – Чжан Чжілей, «тимчасовий» чемпіон світу за версією WBO.
Чемпіонський бій із Даніелем Дюбуа. У квітні 2023 року Всесвітня боксерська асоціація (WBA) зажадала від команди об’єднаного чемпіона світу за версіями WBA/IBF/WBO в суперважкій вазі Олександра Усика почати переговори з володарем титулу регулярного чемпіона світу за версією WBA британцем Даніелем Дюбуа. Команди бійців повинні були підписати контракт на поєдинок до 2 травня. Але контракт не був підписаний, за правилами боксерської федерації бій був виставлений на торги. 25 травня в Г’юстоні (США) відбулися промоутерські торги за право виступити організатором цього поєдинку. Ціна проведення бою на старті склала 1 мільйон $. Команда Усика внесла на торги 8 млн $. Сторона Дюбуа змогла виставити на кін – 5,6 млн $. На торгах перемогла ставка команди Усика. За правилами організації Усику, як повноцінному чемпіону, належить $6 042 750, тобто 75% від загального призового фонду. Відповідно, Дюбуа гарантовано отримає 25% або 2 014 250 $.
Бій пройшов 26 серпня 2023 року у Вроцлаві (Польща). Поєдинок був розрахований на дванадцять раундів, але не пройшов всю дистанцію і закінчився перемогою Усика нокаутом у 9-му раунді. У 5-му раунді Усик опинився на настилі рингу після «удару нижче пояса», і рефері Луїс Пабон дав чемпіонові тривалий, більше ніж 4 хвилини, тайм-аут для відновлення. Команда Дюбуа вважає що це був легальний нокаутуючий удар. Але бій продовжився і Дюбуа непогано провів 8-й раунд, і можливо вигравав його до останніх секунд, коли пропустив комбінацію Усика і «взяв коліно», а рефері відрахував нокдаун. У 9-му раунді Усик активізувався і ще раз відправив Дюбуа в нокдаун жорстким джебом, після якого Дюбуа знову «взяв коліно», і готовий був продовжити бій, але рефері зупинив поєдинок зарахувавши перемогу Усику. На момент зупинки двоє суддів нарахували: 79-72, а третій 78-73 на користь Усика. Після бою, суддівство в цьому поєдинку викликало суперечки у Великій Британії – деякі боксери та експерти боксу вважають, що саме Даніель Дюбуа переміг у цьому поєдинку, відправивши в нокаут Олександра Усика боді-панчем у 5-му раунді, але йому просто не віддали цю перемогу. «Я не думаю, що це був удар нижче пояса. Мене обдурили, позбавивши перемоги» – прокоментував поразку Дюбуа. Промоутер Френк Воррен, який представляє Даніеля Дюбуа, заявив, що його клієнт не бив українця нижче пояса і закликав провести реванш. Расс Анбер, катмен Олександра Усика прокоментував заборонений удар: «Пупок – це межа для удару нижче пояса, просто і зрозуміло. Все, що нижче цієї межі, – це удар нижче пояса”[51]. Промоутер українця Олександр Красюк виклав у себе в інстаграм скріншот моменту удару нижче пояса, підписавши фото: «Для тих, хто побачив удар за правилами». Британські боксери Тоні Беллью і Ліам Сміт підтримали українця. «Це було нижче пояса, неважливо, як високо були надіті його шорти. До слова, команда Дюбуа могла вимагати від Усика спустити шорти перед боєм, якщо їм щось не подобалося. Так, Усик вичавив максимум часу на відновлення, який йому дозволили. Але ніхто не може відповісти, чи залишився б він на ногах, якби суддя зарахував цей удар» – заявив Ліам Сміт.
Бій із Тайсоном Ф’юрі. Контракт на бій був офіційно підписаний 29 вересня 2023 року після невдалих спроб переговорів ще з 2021 року. Розбіжності були здебільшого через розподіл гонорарів і терміни проведення бою. 16 листопада 2023 року в Лондоні відбулася пресконференція, на якій було офіційно оголошено бій на 23 грудня 2023 року в Ер-Ріяді. Однак, через нестачу часу на підготовку Ф’юрі після його попереднього бою, поєдинок було перенесено на 17 лютого 2024 року. Згідно з контрактом, боксер, який програв, має право на матч-реванш. IBF повідомила команду Усика про необхідність провести захист титулу проти Філіпа Хрговіча без додаткових поєдинків.
Нова дата поєдинку призначена на 18 травня 2024 року після того, як 2 лютого 2024 року стало відомо, що Ф’юрі отримав розсічення над правим оком у спарингу з хорватським боксером Агроном Смакічі.
Олександр Усик переміг Тайсона Ф’юрі роздільним рішенням суддів (114-113, 113-114, 115-112), ставши абсолютним чемпіоном світу у важкій вазі.
Реванш із Тайсоном Ф’юрі. Промоутер Боб Арум заявив, що після поразки Тайсон Ф’юрі активував опцію про реванш з Олександром Усиком. Реванш відбудеться 21 грудня 2024 року в Ер-Ріяді. Наприкінці травня стало відомо, що команда Усика запросила в IBF, які раніше вимагали зустрічі з обов’язковим претендентом Філіпом Хрговичем, ще одну відстрочку для того, щоб і в реванші з Ф’юрі стояло повноцінне абсолютне чемпіонство. Раніше організація пішла на зустріч Ф’юрі та Усику за умови, що переможець негайно проведе обов’язковий захист. Претендентом на той момент був Філіп Хрговіч. Саме тому одразу після перемоги українця над британцем передбачалося, що Усика позбавлять пояса IBF протягом тижня.
31 травня IBF ухвалили рішення виставити на майбутній 1 червня рейтинговий бій Даніель Дюбуа – Філіп Хрговіч тимчасовий пояс IBF. Хрговіч несподівано програв Дюбуа, який став тимчасовим чемпіоном, що і затягнуло вирішення питання зі статусом Олександра. 26 червня у своєму відеозверненні Усик відмовився від пояса IBF, пояснивши відмову «подарунком на бій 21 вересня» між Даніелом Дюбуа і Ентоні Джошуа. 26 червня Дюбуа визнано володарем повноцінного пояса IBF, і 21 вересня він провів 1-й успішний захист проти співвітчизника Ентоні Джошуа, а Усик за шість місяців після цього проведе реванш із Ф’юрі. Бій-реванш пройшов конкурентно і видовищно, але перемога Усика безперечна і одноголосна у всіх трьох суддів: 116-112.
Особисте життя та цікаві факти:
- Одружений, має чотирьох дітей.
- Після анексії Криму в 2014 році переїхав до Києва, чітко заявивши про свою позицію щодо територіальної цілісності України.
- Активно підтримує українських військових та займається благодійною діяльністю.
- Глибоко віруюча людина, часто цитує Біблію.
- Виходить на ринг під пісню «Браття українці».
Олександр Усик є гордістю українського спорту та одним із найкращих боксерів сучасності, прикладом для багатьох молодих спортсменів.