У мережі обговорюють можливий продаж Росією зазначених літаків Ірану.
Невідомо, чи зможе Росія наростити виробництво Су-57 / фото Міноборони РФ
Ключова проблема російського винищувача Су-57, якої він не може позбутися, полягає в неясності, чи зможе РФ масштабувати його виробництво. Про це пише президент Центру військової модернізації Warrior Maven, екс-співробітник Пентагону Кріс Осборн у своїй статті для 19FortyFive.
Він нагадав, що в мережі обговорюють можливий продаж Росією зазначених літаків Ірану, що викликає занепокоєння в Ізраїлю і НАТО.
“З обмеженими оперативними числами і неясними експлуатаційними характеристиками порівняно з американським F-35 Іран зіткнеться з істотними недоліками. Проте російсько-іранська угода щодо Су-57 символічно і стратегічно кинула б виклик регіональній безпеці, викликавши міжнародну увагу”, – зазначив Осборн.
Відео дня
За його словами, обговорення того, що Росія прагнутиме експортувати свій винищувач Су-57, не припиняються. І нещодавно російський Су-57 був помічений в Ірані. Найімовірнішою причиною називають те, що літак зупинився там для дозаправлення на зворотному шляху з авіашоу Aero India, і це не обов’язково вказує на будь-який інтерес Ірану до придбання літака, хоча припущення з цього приводу існують уже досить давно, нагадав Осборн.
При цьому автор акцентував, що Росія не досягла достатнього успіху в масштабуванні виробництва Су-57 навіть для власного флоту.
Читайте також:
Gamechanger: F-35B озброїли новою ракетою класу “повітря-повітря” великої дальності (фото)
Новий штурмовик Повітряних сил США отримав незвичайну назву (фото)
Українські далекобійні дрони перейшли на “жирні” цілі на лінії фронту, – Forbes
Точну кількість чинних Су-57 важко визначити з точністю, але численні публічні звіти вказують на те, що в Росії є десь від 15 до 29 Су-57, тоді як збройні сили США вже експлуатують близько 630 F-35, і, за оцінками Lockheed Martin, до 2030 року на європейському континенті, найімовірніше, буде близько 600 F-35.
“Якщо Іран дійсно придбає Су-57, він зіткнеться з аналогічним дефіцитом чисельності і, можливо, буде погано оснащений, щоб зрівнятися з Ізраїлем або США в повітрі… Тим не менш, загроза Су-57 цілком реальна, за умови, що Росія дійсно зможе виробляти їх у великих масштабах”, – констатував Осборн.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що днями російський винищувач “п’ятого покоління” Су-57 зняли на іранській авіабазі в місті Бендер-Аббас.
За словами фахівців, Су-57 приземлився в Ірані на шляху додому з міжнародного авіасалону Aero India 2025, який проходив в індійському місті Бенгалуру.